Má pracovní cesta – tam a zase zpátky

Odkud jsem se vzal? Jak jsem se vlastně dostal k tomu, co dělám teď?

Abych objevil, co skutečně funguje, musel jsem si projít často trnitou cestou skrze všechny pozice pro vývoj webu, jeho propagaci i prodej produktů. Avšak jen díky nasbíraným zkušenostem z marketingu, obchodu a vývoje mohu dnes nabízet celistvý pohled na byznys klientů a vést jej k lepším výsledkům.

Hravé začátky

Svůj úplně první web jsem ve 12 letech vytvořil v PSPadu podle návodu v knížce. Tehdy jsem ještě ani neměl doma internet ? 

Opravdovou práci jsem pak začal u grafiky a webdesignu. Ten mě svojí možností zapojit neomezenou kreativitu ohromně nadchl. První placená zakázka přišla v 16 letech. Pod hlavičkou tlapka-design.cz jsem spolupracoval s bráchou Mirkem, který weby programoval. 

O prázdninách mezi 3. a 4. ročníkem technického lycea jsem se naučil HTML a CSS, následující rok jsem pronikl do PHP a práce s redakčním systémem Joomla. Mohl jsem tedy sám nabídnout kompletní zpracování webů a e-shopů, ale něco mi tam pořád chybělo.

Zjistil jsem, že mít pěkný a fungující web nestačí. Bylo potřeba na web cíleně přivádět ty správné návštěvníky a web dál optimalizovat. Začal jsem se hodně zajímat o online marketing a UX (uživatelskou přívětivost) a weby stávajících klientů postupně přetvářel do ziskovějších.

První vrchol, první vyhoření

Ve 3. ročníku při studiu Informačních technologií UPCE jsem přibral ke své práci i úvazek SEO specialisty pro Webový servis. Moje zkušenosti mi od vedení postupně přihrály i obchodní řešení poptávek, projektový management a nakonec i zodpovědnost za chod marketingového oddělení. Po roce se ukázalo, že to je příliš mnoho činností pro jednoho člověka a já se začal dostávat do pocitu vyhoření.

V práci jsem lítal od jednoho k druhému, ve výsledku toho moc neudělal a cítil se příšerně vyčerpaný. Život pro mě ztratil smysl. Věděl jsem, že pokud něco neudělám, skončím úplně na dně.

Rozhodl jsem se zkrátit si úvazek a s vedením jsem se domluvil soustředit se pouze na jednu oblast: online marketing. Zde jsem začal zkušenostmi i znalostmi nejvíce růst. Mým denním chlebem byla optimalizace obchodních výsledků klientů s využitím webové analytiky, obsahového marketingu, SEO, PPC, srovnávačů zboží, sociálních sítí, e-mail marketingu a zvyšování konverzního poměru. Třešničkou na dortu pro mě bylo budování zákaznické loajality s důrazem na návratnost investic.

Koncem roku 2014 jsem přesto začal pociťovat, že to je vrchol, kam se tu můžu dostat. Věděl jsem, že pokud chci dál růst, je čas ke změně.

Jedničky v Jedničce

V listopadu 2014 se vynořila příležitost být mezi nejlepšími v oboru. Otevřel se tu pro mě nový svět: Zjistil jsem, že práce může být opravdu zábavná a zároveň přinášet klientům vysokou hodnotu. V H1.cz jsem začal jako SEO konzultant, brzy přibral PPC a pro některé klienty i kompletní marketingovou strategii.

H1.cz pro mě byla velkou školou, díky které jsem se mohl znovu skokově posouvat. Šlo to opravdu raketově, protože jsem toho už spoustu znal a chybějící kousky skládačky rychle doplnil. Vytvořil jsem si tak kompletní přehled nad celým fungováním online marketingu, webů a přivádění zákazníků do byznysu klientů.

Vše jsem nakonec propojil se svými předchozími zkušenostmi a sestavil jednoduchou metodu, která výborně funguje a přivádí mým klientům více zákazníků z jejich webu a kterou v současnosti používám pouze já.

I v agentuře jsem viděl spoustu možností, jak práci zefektivnit a přinést do ní nové možnosti. V pevně nastavených kolejích nadnárodní korporace ale bylo těžké něco měnit.  Dojíždění se navíc stávalo čím dál náročnějším a vlastních klientů přibývalo. Začátkem podzimu jsem se tedy rozhodl pro jednu z největších životních změn.

Svobodná volná noha

Od 1. října 2015 jsem freelancerem. První měsíc byl složitý. Musel jsem se naučit si sám šéfovat, donutit se ráno vstát a pracovat z domu. Nakonec jsem toto těžké období překonal a začal si užívat svobodu a možnosti práce na volné noze.

Ačkoliv se to může zdát jako osamocená práce, nejsem na to sám. Na spoustě témat spolupracuji s ověřenými specialisty. Svůj pracovní den/kancelář v Pardubicích sdílím s TOP affiliate managerem Josefem Kroupou, autorem projektu Svatební asistentka.

Konečně mohu dělat v plném rozsahu to, co mě baví a naplňuje. A dělám to, jak nejlépe dovedu ?


Pavel Tlapák

Přes 13 let se točím kolem webů a zakotvil jsem u online marketingu. Mám pod palcem CRO, SEO, PPC a srovnávače zboží menších e-shopů i jedniček svých oborů.

Komentáře

  1. Lydia napsal:
    Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.

    Jsem velmi rád, že se mohu podělit o toto své nádherné svědectví. Můj život se během 48 hodin úplně změnil. Vidím se v zrcadle a usmívám se. Poprvé po věkech mám důvěru v sebe a své schopnosti. Můj manžel se vrátil do svého života s pomocí Dr.Zaky. Omluvil se 48 hodin po vytvoření kouzla. Řekl, že si uvědomil, že se nikdy ve skutečnosti nechtěl rozvést; nedokázal se vypořádat s emocionální zátěží, kterou jsem sebou neustále nosil. Řekl, že cítil, že má negativní vliv na můj život, a že bude nejlepší odejít. Řekl také, že bylo těžké, že jsem pořád mluvil o minulosti. Oba jsme si odpustili. (Můj šek na úhradu přišel tak rychle a bylo mi řečeno, že to bude za pár měsíců). Jsem živoucím důkazem toho, co Dr.Zaka dokáže. Děkuji mnohokrát Dr.Zaka za úžasnou věc, kterou jste udělal v mém manželství. Jsem teď tak šťastný. S vaší pomocí jsme byli oba schopni vidět a říct si pravdu. Nikdy předtím jsem si nemyslel, že kouzla mohou pomoci páru, jsem velmi rád, že vás mohu kontaktovat a iniciovat, aby se to všechno stalo. Každý, kdo má jakýkoli problém, může kontaktovat Dr Zaka Whatsapp číslo: +2348082943805, e-mail. drzakapricedsolution@gmail.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *